جین شین جیتسو؛ لمس کردن انگشت دست برای سلامتی

جین شین جیتسو؛ لمس کردن انگشت دست برای سلامتی

fingers

در گذشته مقالات زیادی در مورد ماساژ قسمتای جور واجور بدن واسه رسیدن به سلامت جسمی یا ذهنی منتشر کردیم که مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته در این مقاله هم شما با یه روش ماساژ آشنا میشین که خیلی راحت به بهتر شدن سلامت بدنتون کمک می کنه.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ جین شین جیتسو یه روش درمان ژاپنی ۵۰۰۰ ساله براساس روشای درمانی جامعه که در اون تموم بدن درمان می شه. در این روش درمانی فقط با نگه داشتن انگشتان دست میشه هم به سلامت بدن و هم به سلامت ذهن کمک کرد.

شاید اینجور ادعایی از نظر شما کمی عجیب باشه اما محققان فهمیدن که حقیقت داره. مرکز سرطان دانشگاه کنتاکی به این نتیجه رسیدن مریضایی که با روش جین شین جیتسو درمان می شدن استرس، درد و حالت تهوع کمتری داشتن و کسائی که این روش درمانی کامل رو به مدت طولانی انجام می دادن درد و حالت تهوع شون کمتر و کمتر می شد.

یکی دیگه از تحقیقاتی که در این مورد انجام شده تحقیقیه در مرکز تحقیق سلامت کایزر پرمننته. در این مرکز یکی از متخصصین روش درمانی جین شین جیتسو رو بر یکی از بیماران میلوم انجام می داد. این مریض بر خلاف این که به دلیل شیمی درمانی در خطر مریضی موکوزیت قرار داشت اما تنها یه بار به صورت ناچیز دچار این مریضی شده بود. اون در دوران بستری با احتمال خیلی کم دچار حالت تهوع می شد و تنها وقتی که متخصصش نبود این اتفاق براش می افتاد.

این روش درمانی موثره چون تموم قسمتای بدن با همدیگه در رابطه هستن. وقتی یکی از قسمتای بدن مریض باشه روی تموم بدن تاثیر میذاره. از طرفی انگشتای دست با احساسات و اعضای بدن در رابطه هستن. ما می تونیم جریان انرژی رو در قسمتای مهم بدن تقویت کنیم و به سلامت ذهنی و جسمی خود کمک کنیم.

تموم انگشتا و حتی کف دست با احساسات و اعضاء متفاوتی در رابطه هستن. این مقاله رو بخونین تا یاد بگیرین که چیجوری نگه داشتن انگشتا به مدت ۳ الی ۵ دقیقه می تونه سلامت تون رو تقویت کنه.

fingers 2

انگشت شست

نگه داشتن انگشت شست به ما کمک می کنه گذشته رو رها کنیم و استرس و نگرانی رو در خود درمان کنیم. می تونیم آروم شیم، عزت نفس مون رو بهتر کنیم، به آرومی استراحت کنیم و انرژی خود رو تقویت کنیم.

انگشت شسست با طحال و معده در ارتباطه. در نتیجه این انگشت به ما اطمینان میده که سلولای قرمز و سفید خون بالا هستن و معده مون غذا رو سریع تر هضم می کنه.

انگشت اشاره

انگشت اشاره به ما انرژی و اراده واسه مقابله با ترسا و مقابله واسه فردایی بهتر میده. حالا با تقویت اراده قدرت داخلی واسه واسه مقابله با ضعفا و اعتیادهای مون داریم. پس می تونیم واسه عالی بودن تلاش کنیم.

انگشت اشاره با کلیه و مثانه در ارتباطه و از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری می کنه و مقدار آب و شیمی بدن رو متعادل می کنه.

انگشت میانی

انگشت میانی با عصبانیت در ارتباطه. عصبانیت هم یه حالت فیزیکیه. اگه به دلیل مسائل مالی یا پرداخت بدهیا استرس دارین و عصبانی هستین بیشتر دچار سر درد میشین چون خون بیشتری در سر جریان پیدا می کنه. این یعنی خون کمتری در باقی بدنتون جریان داره. پس عکس العمل شما رو نسبت به آسیبا بدتر می کنه و باعث خستگی تون می شه.

با آزاد کردن انرژی در انگشت میانی می تونین این اثرات رو خنثی کنین. انگشت میانی با کبد و کیسه صفرا در ارتباطه. با تقویت و بهبود این اعضا مطمئن میشین که جریان انرژی به اندازه ای کافی هست که شما رو پر انرژی نگه داره.

انگشت حلقه

انگشت حلقه از بعضی دید به انگشت شست شباهت داره. این انگشت با نگرشای منفی و ناراحتی در ارتباطه که انرژی رو از بین می برن.

اما انگشت حلقه با ریه ها هم در ارتباطه و به شما اطمینان میده که می تونین عمیق تر و آسون تر تنفس کنین. پس آزاد کردن انرژی در انگشت حلقه عضلات و سیستم عصبی رو هم تقویت می کنه. در نتیجه با استرس کمتر و انرژی بیشتر سبک زندگی خود رو واسه بهتر شدن تغییر میدید.

انگشت کوچیک

انگشت کوچیک روی قلب و خون متمرکز می شه. از اونجایی که جریان خون سالم واسه سلامت دیگر اعضای بدن لازمه این انگشت مهم ترین انگشت هستش.

بهبود جریان خون مغز رو تقویت می کنه. در نتیجه توانایی شما واسه فکر کردن و دقیق شدن و فوکوس کردن روی مسائل مهم تر رو بهتر می کنه.

کف دست

استرس نه فقط به خودمون آسیب میرسونه بلکه باعث آسیب رسوندن به روابط مون با اطرافیانم می شه. آزاد کردن انرژی در کف دست باعث می شه بهتر بتونین با افراد مهم در زندگی تون رابطه برقرار کنین، افکار مثبت داشته باشین و زندگی تون نظم بیشتری به خود بگیره.

کف دست با دیافراگم و ناف در ارتباطه.

اگه به اندازه کافی وقت و انرژی دارین باید گرفتن انگشتا رو امتحان کنین تا بتونین سلامت تموم بدنتون رو تقویت کنین. حالا خوبیش اینه این روش درمانی قدیمی طراحی شده تا هر کسی بتونه سلامت ذهنی و جسمی خود رو تقویت کنه.

ماساژ واسه آرامش اعصاب و کاهش استرس

ماساژ کف پا چه فوایدی داره؟

آموزش ماساژ بدونیم

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *