جک ما؛ ۱۰ نکته خواندنی در مورد موسس علی بابا

جک ما؛ ۱۰ نکته خواندنی در مورد موسس علی بابا

جک ما موسس علی بابا

حتما تا کنون بارها نام گروه اقتصادی علی بابا رو شنیدین. این مجموعه فعال در بخش تجارت الکترونیک از کشور چین طی سالیان گذشته رشد بسیار زیادی داشته و به یکی از بزرگان بخش فعالیت کاری خود مبدل شده.

الان علی بابا در زمینه هایی چون خرده فروشی آنلاین و رایانش ابری فعالیت داره. علی بابا در سال گذشته میلادی برابر با ۲۳۱ میلیارد دلار ارزش گذاری شده. سابقه تاسیس این گروه به سال ۱۹۹۸ برمیگرده. در اون زمان Jack Ma با تکیه بر خلاقیتای فردی و شناخت وضعیت روز اقتصاد جهان و فرصتای نو مبادرت به تاسیس علی بابا کرد. ایشون در ماه مارس ۲۰۱۴ با ۱۰.۸ میلیارد دلار دارایی در فهرست ثروتمندترین افراد کشور چین قرار گرفت.

جک ما متولد سال ۱۹۶۴ میلادی در شهر هانگژو(چین) است و مثل بقیه بزرگان دنیای فناوری و کار و کاسبی همیشه مورد توجه خبرنگاران قرار داشته و داستانای مختلفی در مورد زندگی شخصی ایشون منتشر می شه. امروز هم می خوایم تا ۱۰ مورد باحال در مورد “جک ما” این کارآفرین موفق چینی رو واسه شما بگیم.

  • جک ما ۱۰ بار به دانشگاه هاروارد درخواست ورود داد اما تلاشای ایشون از راه دانشگاه مورد موافقت قرار نگرفت. البته ما عقیده داره این شکستا موجب افزایش انگیزه و موفقیت ایشون شده.
  • جک ما به خاطر تقویت زبون انگلیسی خود واسه ۹ سال هر ماه گردشگران خارجی و انگلیسی زبون رو مهمون تور مجانی کشور چین می کرد.
  • جک ما واسه اولین بار در سفر خود به آمریکا(سال ۱۹۹۵) از اینترنت استفاده کرد و در اون زمان فهمید نتیجه جستجوی اینترنتی بعضی کلمات مربوط به چین ناامید کننده س. این موضوع ایجاد کننده ورود ایشون به فضای مجازی بود.
  • جک ما نام علی بابا رو واسه شرکت خود انتخاب کرد چون نام یه داستان معروف در ادبیات دنیاس. از طرف دیگه شروع نام شرکت با حرف A موجب می شه در ترتیب لیستا در بالاترین جایگاه قرار داشته باشه.
  • جک ما از ایجاد اعتماد به فضای مجازی در میان کاربران اینترنتی شدیدا احساس غرور می کنه.
  • جک ما هیچ وقت از دولت چین پولی دریافت نکرده اما روابط خیلی عالی و نزدیکی با دولت کشورش داره.
  • جک ما عقیده داره پس از عرضه اولیه سهام علی بابا، اندازه نگرانی و تلاش این شرکت واسه کارکرد بهتر به مراتب بالا رفته.
  • جک ما عاشق فیلم فارست گامپ تولید سال ۱۹۹۴ سینمای آمریکا هستش.
  • جک ما بارها عنوان داشته که بزرگترین نگرانی ایشون از بین رفتن امید در میان جوانانه.
  • جک ما عقیده داره ورزش تای چی انگار تداعی کننده فلسفه تجارته. حرکات آروم و سنجیده هم جهت با حفظ تعادل و آرامش دقیقا در تجارت هم اهمیت دارن.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

مطالب باحال روز پول نیوز

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *