عکس جکی چان

ستاره فیلمای مهیج و مقابله ای در حال خداحافظی از دنیای حرفه ای این سبک فیلما هستش. «جکی چان » بازیگر معروف فیلمای مهیج درسال ۱۹۵۴ در هنگ کنگ به دنیا اومد. پدرش «چارلز چان » و مادرش «لی لی چان » در سفارت فرانسه درهنگ کنگ کار می کردن. جکی از هفت سالگی به مدت ده سال ، یعنی تا سال ۱۹۱۷ نزداستادی به نام «یوشان یوان » عملیات آکروبات ، کونگ فو، اپرای چینی ، پانتومیم و آواز راآموخت ، اون بعدا وارد فیلمای مهیج و کمدی شد و فعلا یکی از محبوب ترین بازیگران جهان در این سبک فیلما هستش.

 

چان ۵۸ ساله در جشنواره فیلم کن تصمیم خود رو مبنی بر خداحافظی از فیلمای مهیج اعلام کرد اون دلیل این تصمیم رو سن بالای خود اعلام کرده و گفته که فیلم “زودیاک چینی” آخرین کار اون هستش.

  ” من جوون نمی شه و بسیار خسته ام “

عکس جکی چان در جشنواره کن

 

اون ظهار داره سطح خشونت در فیلمای امروز سینما بسیار بالا رفته و این معضلیه واسه سینما ، اون میگه عاشق مقابله س اما خشونت رو اصلا دوست نداره. اون در آینده می خواد دامنه کار خود رو روی فیلمای عاطفی متمرکز کنه.

 

از نظر جکی چان “زودیاک چینی” یکی از مهمترین فیلمای زندگی حرفه ای اونه در این فیلم جکی چان به دنبال ۱۲ لوح برنزی از نمادهای زودیاک چینیه ، کارگردان و نویسنده این فیلم هم خود چانه.

 

با امید موفقیت واسه این هنر پیشه خوب سینمای جهان …

 

آلامتو ترجمه و تنظیم : اختصاصی آلامتو