جوان ایرانی قهرمان و شگفتی ساز اسنوکر جهان شد

جوان ایرانی قهرمان و شگفتی ساز اسنوکر جهان شد

اسنوکر چیه ؟

اسنوکر یه بازی با چوبه که بروی میز بزرگی که با ماده ای از جنس فلانل پوشیده شده و داری شش سوراخه بازی می شه. این سوراخ ها در چهارگوشه میز و دو سوراخ در وسط کنارهٔ میزه قرار دارن. روی میز که سبز رنگه به یاد زمونه ای که بازی روی چمن انجام میشده س رنگ آمیزی گشته که در اون زمان ضربه ها با عصا زده می شده و بعدا روی میزهای الان و با چوب های حرفه ای تر بازی انجام گرفته.

جوون ایرونی قهرمون و حیرت زدگی ساز اسنوکر جهان شد

حسین وفایی عضو تیم ملی اسنوکر جمهوری اسلامی ایران با شکست حریف قدرتمندی از کشور ولز در مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان حیرت زدگی ساز شد و به مقام قهرمانی رسید.

 

به گزارش نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بولینگ و بیلیارد، حسین وفایی ورزشکار ۱۷ ساله کشورمون با پیروزی ۱۰ بر ۹ برابر لی والکر ۳۵ ساله از کشور ولز واسه اولین بار در طول تاریخ بیلیارد ایران، اولین حیرت زدگی رقابتای جهانی اسنوکر رو رقم زد.

این ورزشکار نوجوون کشورمون با پیروزی مقابل حریفانی از کشورای ولز، اتریش، هندوستان، ایرلند، اسکاتلند، افغانستان، روسیه و استرالیا تونست در رقابت با برترینای این رشته نام خود رو در بالاترین جایگاه جدول به ثبت رسونده و عنوان قهرمانی مسابقات رو به دست بیاره.

جالبه بدونین این مسابقات با حضور ۸۵ شرکت کننده از سراسر جهان به میزبانی کشور هندوستان از تاریخ ۶ لغایت ۱۲ آذرماه برگزار شد.

تنظیم و بازنشر : آلامتو

ایسنا

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *