جوانترین ثروتمندان سال ۲۰۱۱ + عکس

جوانترین ثروتمندان سال ۲۰۱۱ + عکس

پول پارو کردن، آنهم در بالاترین درجه جوونی آرزوییه که از قدیم گفتن بر جوانان عیب نیس! داشتن پول و سرمایه هنگفت، اما واسه بعضی از جوانان نه فقط آرزو نیس که به حقیقت پیوسته س.

در این گزارش می خوایم جوونایی رو به شما معرفی کنیم که واقعا پول پارو می کنن و در حالی که چند تن از اونا کمتر از ۴۰ سال دارن، پول خردشان میلیونه و با میلیارد سر و کار دارن.

جوانان ترین ثروتمندان دنیا از نگاه مجله فوربس رو بشناسین:

۱. داستین موسکوویتز

سن:۲۵ سال

ثروت: ۲/۷ میلیارد دلار

هم اتاقی مارک زاکربرگ در دوران دانشگاه و سومین کارمند فیس بوک، جوانترین پولدار دنیاست. ایشون که تنها ۸ روز با زاکربرگ فاصله سنی داره، به همراه ایشون درس و دانشگاه در هاروارد رو رها کرد و به کالیفرنیا رفت تا به همراه رفیق شفیق خود تموم وقت خود رو صرف کار روی شبکه ای اجتماعی کنه.

ایشون که اول مسوول ارشد بخش تکنولوژی و بعد معاون زاکربرگ در فیس بوک شد، در سال ۲۰۰۸ از این شبکه اجتماعی جدا شد تا شرکت نرم افزاری آسانا رو تاسیس کنه.

۲. مارک زاکربرگ

سن: ۲۶ سال

ثروت: ۱۳/۵ میلیارد دلار

این روزا نام مارک زاکربرگ هم معنی پول و سرمایه شده. شبکه اجتماعی که اون بنیانش رو نهاد، اونقدر قوی بود که نقش کلیدی در انقلابای تونس، مصر، یمن و لیبی بازی کرد. همین نقش پررنگ دلیلی کافی واسه محبوبیت صدچندان و در نتیجه سرازیر شدن سرمایه به سمت فیس بوکه.

زاکربرگ بدون هیچ تردیدی و با یه محاسبه سرانگشتی ثروتمندترین جوونی این روزهاست که به لطف ابتکار و تکنولوژی مدرن به این ثروت هنگفت رسیده.

۳. آلبرت وون تارن اوند تاکسیز

سن: ۲۷ سال

ثروت: ۲ میلیارد دلار

این جوون آلمانی تنها ۸ سال داشت که سر از فهرست ثروتمندترینای فوربس درآورد، اما به صورت رسمی در سال ۲۰۰۱ و همزمان با تولد ۱۸ سالگی اش صاحب ارثی هنگفت شد. ثروتی که ایشون صاحبش شد، شامل املاک و مستغلات، شرکت هنری-فناوری هم اینکه ۳۰ هزار هکتار جنگل در آلمانه.

۴. اسکات دانکان

سن: ۲۸ سال

ثروت: ۳/۱ میلیارد دلار

ایشون که پسر مرحوم دن دانکانه، پس از مرگ پدر کنترل امپراطوری یکی از خط لوله های نفت در آمریکا به ارزش ۱۲/۴ میلیارد دلار رو بردوش گرفت. ایشون در کودکی با فقر بزرگ شد، اما امرزو صاحب بیشتر از ۴۹ هزار مایل خط لوله در آمریکاست.

۵. ادواردو ساورین

سن: ۲۹ سال

ثروت: ۱/۶ میلیارد دلار

از جمله همراهان زاکربرگ در فیس بوک بود که صاحب ۳۰% سهام این شرکت شد، اما خیلی زود رابطه اونا با شکایت زاکربرگ از ساورین بهم خورد و این جوون آمریکایی الان تنها صاحب ۲% از سهام فیس بوکه که چون سهام واسه فیس بوکه، حتی ۱% آنهم هم مبلغی قابل توجه به حساب میاد.

۶. یانگ هیویان

سن: ۲۹ سال

ثروت: ۴/۱ میلیارد دلار

تنها زن حاضر در بین ۱۰ ثروتمد جوون دنیا از چینه. ایشون که پدرش رئیس یکی از بزرگترین سرمایه های چین در گوانگژوه، به لطف این سرمایه پدر در این لیست قرار گرفته.

در سال ۲۰۰۷ پدر هیویان قبل از اینکه سهام این دارایی رو به عموم واگداز کنه، اون رو به دخترش بخشید و امسال هم سود فروش شرکت اون بیشتر شده.

۷. فهد حریری

سن: ۳۰ سال

ثروت: ۱/۵ میلیارد دلار

کوچیکترین پسرنخست وزیر قبلی لبنان، رفیق حریری، با ارثیه ای که پدرش واسه اون بر جا گذاشت، تونسته در فهرست ثروتمندان جوون قرار گیرد. ایشون که الان در پاریس زندگی می کنه پس از مرگ پدر در سال ۲۰۰۵ سهامدار شرکت عربستانی Oger ساخت وساز، مخابرات و املاک و مستغلات پدر شد.

۸. سین پارکر

سن: ۳۰ سال

ثروت: ۱/۶ میلیارد دلار

این کارآفرین آمریکایی که رئیس موسسان فیس بوک بود، شرکتایی چون napster رو ساخت. ایشون که یه تاجر در میدون تکنولوژیه، از جمله جوانترین ثروتمندان حال حاضر دنیا حساب می شه.

۹. ایمان حریری

سن: ۳۲ سال

ثروت: ۱/۵ میلیارد دلار

بچه دیگه رفیق حریری، رئیس جمهور فقید و قبلی لبنان، هم مثل برادرش در لیست ثروتمندان جوون قرار گرفته. ایشون که رئیس هیئت مدیره شرکت عربستانی Oger، فعال در مورد ساخت و ساز، مخابرات و املاک و مستغلاته، به لطف ارثی که پدر براش باقی گذاشته پول پارو می کنه.

۱۰. یوشیکازو تاناکا

سن: ۳۴ سال

ثروت: ۲/۲ میلیارد دلار

موسس شبکه اجتماعی Gree، بزرگترین شبکه اجتماعی ژاپن، شاید روزی جا پای زاکربرگ و فیس بوک بزاره و به جای قرار گرفتن در رده دهم این فهرست، صدرنشین شه.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

بانکی

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *