جوانترین افراد شگفت انگیز+عکس

جوانترین افراد شگفت انگیز+عکس

همیشه افراد بزرگسال نیستن که واسه شهر یا کشورشون افتخار می آفرینند یا طوری با کارای حیرت انگیزشان توجه جهانیان رو به خود جلب می کنن، بلکه برعکس، بعضی وقتا نوجوانان و حتی کودکان خردسال هم می تونن پا به پای بزرگسالان موثر و افتخارآفرین باشن. در این هفته سراغ حیرت انگیزترین جوانان خبرساز در جهان می رویم.

کوچیک ترین موج سوار تاریخ

اگه از اون دسته آدمایی هستین که بچه خردسالی در خونه دارین حتما به هنگام سفر در دور و بر دریا بشدت مراقب کودکتون هستین که نکنه به طرف آب بره و حادثه تلخی رقم بخوره.

کاملا معلومه که این موضوع واسه ۹۹ درصد خونواده ها در سراسر جهان نمونه داره.

اما چیزی که در این بخش می خوایم درباره اون صحبت کنیم جربزه بابایی استرالیایی و استعداد عجیب بچه دوساله اش در موج سواری در دریاست.

Jaylan-Amor

جایلان آمور کودک خردسال استرالیاییه که با وجود سن کم اش یکی از موج سواران حرفه ای کشورشه! شاید تعجب کنین که چیجوری کودکی با این سن کم می تونه از پس اینجور کاری براید چه برسه به اون که حرفه ای هم باشه؟

جواب اینجاس پدر جایلان از همون روزای ابتدایی تولدش به اون شنا یاد داد و پس از روزا تلاش و تمرین دائمی در آخر تونست از اون یه موج سوار حرفه ای کوچیک بسازه.

حالا جایلان پس از دو سال آموزش همیشگی به همراه پدرش با قایقشان به دل دریا میزنن تا هنگام مواج شدن دریا جایلان کوچیک به همراه تخته موج سواری اش به روی اونا پریده و تا رسیدن به ساحل موج سواری کنه.

جالبه که پدر جایلان اصلا از این که پسرش به دریا بیفته، نگرانی نداره، چون که پسر دوساله اش شنا بلده و می تونه بدون هیچ سختی ای خود رو به ساحل رسونده و منتظر پدرش شه.

درسته که جربزه و خطر پذیری پدر جایلان رو باید یکی از دلایل اصلی موفقیت این کودک دونست اما با این حال پدر جایلان عقیده داره که از همون اول باید کودکان رو با اینجور مهارتایی آشنا کرد و با تشویق و پشتیبانی پیوسته قدم به قدم کودکان رو تا رسیدن به موفقیت همراهی کرد.

مدیرعامل کوچیک

در حالی که بیشتر کودکان و نوجوانان جهان الان بیشتر اوقات خود رو به بازی و درس خوندن در مدرسه می گذرونن، دختری ۱۴ ساله به نام «سیندهوجا راجارامان» با تلاش و همت یه ریز، عنوان کوچیک ترین مدیرعامل جهان رو از اون خود کرده.

پدر این نوجوون نخبه در اکتبر سال ۲۰۱۰ شرکت انیمیشن سازی خود رو ساخت اما برخلاف انتظارش، یه مدت بعد دریافت که در دوره مدیریتش شرکت موفقیت چندانی نداشته از این رو عزمشو جزم کرد با جانشین کردن دختر نخبه خود در سمت مدیرعاملی تحولی در روند پیشرفت شرکت بسازه. هرچند در اول هیچکی به مهارتای کاری سیندهوجا اطمینان نداشت و همه بشدت مخالف این تصمیم بودن، اما از اونجا که پدرش از ده سالگی سیندهوجا، روزانه تماشاگر پیشرفت خیره کننده اون در مورد ساخت انیمیشن بود، سکان هدایت رو به دست دخترش سپرد. باحال اینجاس که برخلاف تصور همه، پس از تغییر مدیر عامل، شرکت راجارامان به شکلی باورنکردنی روند پیشرفت رو در پیش گرفت.

سیندهوجای کوچیک در این باره میگه: «در اون زمان وقتی من به عنوان مدیرعامل شرکت، کارم رو شروع کردم به کارمندانم گفتم که مانند بقیه روسا نیستم. من فقط اونا رو راهنمایی می کنم و راه رو به اونا نشون میدم و کارمندانم رو کنترل نمی کنم. همه آقایون حاضر در شرکت، از شنیدن این حرف من خوشحال شدن، منو با روی باز قبول کردن و یه گروه عالی واسه انجام کارا تشکیل شد.» جالبه بدونین که موقع شروع فعالیت این مدیرعامل کوچیک تعداد کارمندان شرکت به اندازه انگشتان دست هم نمی رسید اما حالا با گذشت چند سال از مدیر شدن اون و گسترش باورنکردنی شرکت تعداد ۱۶۰ کارمند تحت نظر سیندهوجا فعالیت می کنن.

خردسال ترین مربی ورزشی جهان

تا به امروز دوساله که این دختربچه شش ساله هندی به نام شروتی پندی به طور حرفه ای در باشگاهی ورزشی به شاگردانش یوگا آموزش میده.

شاید الان با خودتون بگید که حتما تنها نونهال و خردسالان شاگردان شروتی هستن؛ اما خیر! در کمال ناباوری باید گفت که جاذبه این مربی کوچیک به حدیه که از تاجر و معلم گرفته تا خونه دار و بازنشسته همه واسه شرکت در کلاسای آموزشی اون سر و دست می شکنن.

استعداد شروتی در این رشته به اندازه ای بالا بود که دوسال پیش وقتی که تنها چهار سال داشت و واسه آموزش دیدن در کلاس یوگا حاضر شده بود خیلی سریع توجه «هری چتان» مربی ۶۷ ساله اش رو به خود جلب کرد. هری پس از چند جلسه فهمید که این کودک استعداد عجیبی در آموزش این ورزش به بقیه داره از این رو با تشویق و پشتیبانی یه ریز طی چند ماه از شروتی یه مربی یوگای تموم کمال ساخت.

حالا شروتی شش ساله هر روز با ذوق و شوق فراوون ساعت ۵ و نیم ساعت صبح کلاس یوگای خود رو با ۳۰ نفر از شاگردانش که همه بزرگسال هستن شروع می کنه و باقی روز رو به تمرین و آموزش دیگه شاگردانش می پردازه.

جوون ترین مادربزرگ دنیا

بالا رفتن سن ازدواج از اون دست موضوعاتیه که این روزا توجه رسانه های جمعی رو به خود جلب کرده. اما با وجود بالا گرفتن جریان مخالفان ازدواج هنوزم آدمایی وجود دارن که با ازدواجای عجیب و زودتر از موعد متعارف توجه جهانیان رو به خود جلب می کنن.

ریفکا استانسکو، زن جوون رومانیاییه که با ۲۵ سال سن، لقب جوون ترین مادربزرگ دنیا رو از اون خود کرد. طبق گزارش رسانه های رومانی این زن جوون هنگام تولد ماریا، اولین فرزندش تنها ۱۲ سال داشت. ریفکا طی مصاحبه ای گفت که در اوایل نوجوونی وقتی که ۱۱ ساله بود با مردی جواهرفروش ازدواج کرد و درست یه سال بعد دخترش ماریا رو باردار شد. هرچند ریفکا از این اتفاق راضی به نظر می رسه اما به دخترش تاکید داشت که تحصیلات خود رو ادامه بده تا در آینده بتونه مادر موفقی باشه. با این حال ماریا ضمن عمل کردن به خواسته ایشون، درست در همون سنی که مادرش وارد زندگی مشترک شده بود؛ ازدواج کرد و دو سال بعد در ۱۳ سالگی پسرش، یان رو به دنیا آورد. به دنبال به دنیا اومدن یان، ریفکا با ۲۵ سال سن به عنوان جوون ترین مادربزرگ دنیا، توجه رسانه های جهانی رو به خود جلب کرد.

البته باحال تر از همه اینا مادر ریفکاست که فقط با ۴۰ سال سن، دارای نتیجه شد و مجموعه جوون ترینای این خونواده رو تکمیل کرد.

ایرونی نخبه جوون ترین مدرس دانشگاه

علی نجفی همون نخبه ایرونی اهل همدانه که خبر استاد شدنش مثل بمب در ایران صدا کرد.

علی از چهار سالگی آموزش زبون انگلیسی رو در آکادمیای زبون همدان شروع کرد و با تلاش و همت همیشگی تونست در ۱۴ سالگی مدرک دکترای خود رو از دانشگاه کمبریج انگلستان دریافت کنه. ایشون حالا جوون ترین مدرس دانشگاه در کل دنیاست و در دانشگاه آزاد اسلامی همدان به دانشجویان بزرگسال زبون انگلیسی درس میده. با در نظر گرفتن این موضوع که علی از همه شاگردان خود در دانشگاه از نظر سنی کوچیک تره، ایشون طی مصاحبه ای درخصوص چگونگی اداره کلاس هاش توضیح داد: «تدریس با سن کم در اول برام سخت بود، اما حالا خوبیش اینه پس از یه مدت دانشجویان فهمیدن که ملاک تدریس درست، سن و سال نیس و شرایط منو قبول کردن و پس از یه مدت تونستم با همه شاگردانم در کلاس درس که همه افراد تحصیلکرده هستن، بدون هیچ سختی ای کنار بیام.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

جام جم آنلاین

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *