جوانان در کدام کشور‌ها خوشحال‌تر هستند؟

جوانان در کدام کشور‌ها خوشحال‌تر هستند؟

به گزارش آلامتو به نقل از Businessinsider ؛ سیاست ها هم جهت با بهبود سلامت عمومی و  رفاه در دنیا معمولا کودکان و بزرگسالان رو هدف قرار میدن. اما آدمایی که در میون این دو مرحلۀ زندگی قرار دارن چه می شن؟ به همین منظور، سازمان بین المللی جوانان دست به منتشر کردن یه شاخص رفاه جوانان در دنیا زده که در اون وضعیت جوانان رو در ۳۰ کشور جور واجور بررسی کرده. جوانان در این تحقیق به عنوان آدمایی در ردۀ سنی ۱۲ تا ۲۴ سال معرفی شده ان.

happy-people

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که معرفی یه کشور در این لیست هیچ معنی بخصوصی نداره و این تنها لیست کشورهاییه که محققان مربوطه اونا رو بررسی کرده ان. موضوع مهم در انتخاب این کشورها این بوده که ۷۰% جمعیت جوون جهان رو شامل می شن. جهت انجام این تحقیق، محققان از ۴۰ عامل جور واجور واسه آزمایش فعالیت اجتماعی، موقعیت های اقتصادی، سطح تحصیلات، وضعیت فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی، سلامتی و امنیت در میان جوانان جهان  استفاده کردن.

رفاه این ردۀ سنی می بایست واسه همۀ ما اهمیت داشته باشه. چون جوامعی که به جوانان اهمیت میدن شانس پیشرفت بیشتری دارن. در حالی که در نظر نگرفتن جوانان خطرات مختلفی مثل توقف رشد جامعه، نبود آرامش و افزایش جرم و جنایت رو به دنبال داره.

این تصویر وضعیت کشور های بررسی شده رو نشون می دهد (سبز یعنی بهترین وضعیت، کرم یعنی متوسط و قرمز یعنی بدترین وضعیت):

happy-people1

چندین نکتۀ باحال در این اطلاعات هست. ویتنام تنها کشوریه که در بین ۱۵ کشور برتر می باشه و با اینحال درآمد افراد در اون تقریبا پائینه. در مقابل، روسیه تنها کشوریه که اندازه درآمد در اون بالا می باشه و با اینحال در بین ۱۰ کشور برتر این لیست نیس. این در حالیه که تاثیر اندازه درآمد به طور کامل در این لیست مشاهده می شه. طوری که ۹ کشور اول این لیست در واقع ثروتمندترین کشور های این لیست هم هستن.

علاوه بر این، با اینکه مرگ و میر جوانان در کشورهایی با اندازه درآمد بالا عموماً کمتر بوده، جوانان این کشورها دارای استرس بیشتری بوده و آسیب بیشتری به خود می زنند. مثلا، اندازه بالای استرس، آسیب به خود و مصرف دود باعث شده که کشور آمریکا رتبۀ پائین تری رو در این لیست داشته باشه.

نظر شما چیه؟ به نظر شما چه عواملی در رفاه جوانان موثر هستن؟

اختصاصی

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *