جنگلی که با دست های یک نفر کاشته شد+عکس

جنگلی که با دست های یک نفر کاشته شد+عکس
در شمال هند در منطقه « آسام» جنگلی به نام « مولای» هست که با دستای یه نوجوون ۱۶ ساله بوجود اومده. نوجوونی که حالا یه پیرمرد ۵۰ ساله س.

سی و پنج سال پیش در منطقه « آسام» واقع در شمال هند سیل بزرگی اتفاق افتاد که همه چیز رو با خودش برد. خیلی از درختان و گونه های جانوری این منطقه از بین رفتن. باقی جانوران هم به دلیل نابودی درختان و پناهگاهشان در این منطقه در حال نابودی بودن.

«جادوا مولای پاینگ» نوجوون ۱۶ ساله ساکن « آسام» هر روز تماشاگر مردن و از بین رفتن گونه های جانوری این منطقه بود. مارها در این منطقه به دلیل نبود پناهگاه در گرمای شدید از بین می رفتن و اون بالای سر لاشه اونا می نشست و گریه می کرد. مولای چندبار از جنگل بانی منطقه خواست که واسه حفظ محیط زیست درخت کاری کنن. اون ها گفتن که در این منطقه هیچ گیاهی رشد نمی کنه و مولای ۱۶ ساله رو دست انداختن و گفتن: «برو بامبو بکار!»

اما مولای نا امید نشد و بدون کمک حتی یه نفر شروع به کاشت گیاهان و درختان زیادی در این منطقه کرد. خیلی از مردم تلاشای ایشون رو واسه به وجود آوردن یه منطقه سرسبز بی فایده دونستن اما اون به تلاش ادامه داد و سی سال از عمرش رو واسه این کار صرف کرد. حالا زمین بایر و سیل زده منطقه « آسام» تبدیل به جنگل بزرگی شده که با دستای یه نوجوون فداکار بوجود آمده. این جنگل الان به ۵ میلیون متر مربع رسیده و به افتخار باغبان زحمتکش خود «مولای» نامیده می شه.

در این جنگل مولای گونه های جانوری زیادی مانند ببر، فیل، آهو، کرگدن و شکل های جور واجور جانوران زندگی می کنن. باغبان مهربون این جنگل واسه هماهنگی بیشتر بین جانوران و چرخه زندگی شون حتی مورچه به این منطقه آورد.

اون در آخر به آرزویش رسید و تونست محل زندگی اش رو از نابودی نجات دهد. کارگردانان خیلی از نقاط جور واجور جهان سراغ آقای پاینگ رفتن و از زندگی اش مستند جفت و جور کردن. «جاداو مولای پاینگ» حالا یه پیرمرد ۵۰ ساله س که با خونواده اش در این جنگل بزرگ زندگی می کنه و شهرتی جهانی داره.

noindex خبرگزاری مهر

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *