جنتلمن کیست؟ چگونه یک جنتلمن واقعی باشیم؟

جنتلمن کیست؟ چگونه یک جنتلمن واقعی باشیم؟

خیلی از ما دوست داریم که یه جنتلمن واقعی باشیم اما نمی دونیم باید از کجا شروع کنیم. جنتلمن بودن یه تغییر شخصیت یهویی نیس. در واقع همچین چیزی مانند یه دکمه نیس که با فشردنش شما جنتلمن شید. این معنی یه نوع روش زندگیه که می تونه حتی شامل چگونگی لباس پوشیدن شما هم باشه.

جنتلمن بودن بر اساس این معنی جامعه که باید واسه خودت احترام قایل باشی و به کسائی که دوستشون مهم بدهی.

جنتلمن کیست و چه ویژگیایی داره؟

در این مقاله ۱۲ راهنمایی ارائه شده که به شما کمک می کنه تا در زندگی شخصی و حرفه ای خود درست مانند یه جنتلمن رفتار کنین

 1. سبک شخصی خود رو تعریف کنین

وقتی که من واژه “جنتلمن” رو می شنوم، مطمئنا فردی رو با کت و شلوار اتو خورده، کراوات و کفشای واکس زده شده تصور می کنم. البته این تعریف الان کامل تر شده و دیگه به یه نوع لباس پوشیدن خاص مربوط نمی شه بلکه همه چیز در مورد نگاه و چگونگی عملکردتانه.

پس بهتره سبک شخصی رو انتخاب کنین که نمایانگر شخصیت و روش زندگی شما باشه. لباسایی رو که فکر می کنین باید بپوشید بخرین، وگرنه اگه از لباسای رایج استفاده کنین که سبک شخصیتیتان رو نشون نمی دن نمی تونین یه جنتلمن باشین.

 1. در حفظ بهداشت خود کوشا باشه

همیشه تلاش کنین تا از دید ظاهری، مرتب، تمیز و آراسته به نظر برسین. البته بعضی زنان عاشق ظاهر ژولیده هستن، اما این ژولیدگی نباید از حد خود بگذره. اگه نمی خواین موقع قرار گذاشتن با عشقتون، اون از ظاهر ژولیده تون ایراد بگیره بهتره بیشتر به خود برسین. اگه بخوام روشن باشم بهتره بو ندین و تا می تونین از ادکلن و خوشبو کننده بدن استفاده کنین.

 1. مثل یه فرد بالغ رفتار کنین

امروزه بسیار رایجه که کارفرمایان همیشه پروفایل شبکه های اجتماعی کارمندان خود رو چک می کنن. مطمئنا دختری که می خواین با اون قرار بذارین هم قبل از قرار همین کار رو انجام میده. اگه عکسای بچه گانه ای در پروفایتان گذاشته اید خیلی جدی گرفته نمی شید حتی اگه این عکسا واسه یه سال پیش باشه و از اون زمان تا کنون تغییرات زیادی کرده باشین. دختران تمایلی ندارن که شما رو با یه کلاه مسخره روی سرتون و یه آبجو در دست ببینن.

 1. به صحبتای خود دقت کنین

هیچ وقت موقع صحبت کردن با کسی از قسم خوردن استفاده نکنین چون که مطمئنا مثل یه دروغگو جلوه می کنین و با این کار همیشه بقیه رو هم اذیت میکنین. البته ممکنه این کار در زندگی شخصیتون خیلی به چشم نیاد اما وقتی که همیشه از زبون قسم خوردن استفاده می کنین شک نداشته باشین کنار گذاشتن اون در زندگی حرفه ای تون هم سخت هستش. اگه می خواین یه جنتلمن باشین، این اولویت رو همیشه در نظر بگیرین. نه فقط گسترش واژگان به شما در ایجاد یه رابطه بهتر کمک می کنه، بلکه دلیل می شه که در تموم هیئت مدیره به عنوان یه فرد با هوش و حرفه ای معرفی شید.

 1. با مردم رابطه برقرار کنین

وقتی که از کنار یه ناشناس عبور می کنین به اون سلام کنین. در صف خواربار فروشی، اجازه بدید آدمایی که دارای وضعیت جسمی خوبی نیستن اول کارشون رو بکنن. رابطه چشمی برقرار کنین و تلاش کنین به افراد نزدیک شید. این یکی از بهترین راه ها واسه شناساندن خود به افراد جدید، و ایجاد ارتباطات حرفه ایه. در ارتباطات خود در محیط خارج از خونه همیشه تلاش کنین مانند یه جنتلمن رفتار کنین. یه شنونده خوب باشین و بعد سوالات خود رو مطرح کنین. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که این مسایل واسه مردم اهمیت زیادی داره و اونا حتما شما رو به خاطر خواهند سپرد.

 1. هدف خود رو پیدا کنین

شما به جز داشتن یه خونه خوب و امنیت مالی، چه چیز دیگری می خواین؟ چی شور و اشتیاق شما رو صد برابر می کنه؟ می خواین به کدوم هدف در زندگی خود برسین؟ با خود فکر کنین که واسه چه زنده هستین، واسه چه تلاش می کنین و در آخر می خواین به کجا برسین. شفاف سازی این موارد دلیل می شه که بتونین راه خود رو در زندگی پیدا کنین و هدفتون رو مشخص کنین. در واقع یه جنتلمن واقعی باید از هدف خود خوب اطلاع داشته باشه.

 1. درباره چیزی که می خواین با خودتون روراست باشین

در مورد چیزایی که می خواین تصمیماتی جدی رو در پیش بگیرین! اگه شما می خواین که بقیه تحویلتون بگیرن پس میدونید که چی می خواین و چی نمی خواین و بنابر این همه چیز براتون رو می شه. چگونگی نه گفتن و جواب منفی دادن یکی از کارای مهمیه که حتما باید اون رو بیاموزید. مطمئنا شما نمی خواین فردی بیچاره باشین که همیشه در برابر کسائی که دوستشون داره سر خم می کنه و گفته های اونا رو اجرا می کنه.

چیجوری یه جنتلمن واقعی باشیم؟

 1. درب رو باز نگاه دارین

باز نگاه داشتن درب واسه افراد دیگه یه رفتار محترمانه س که مطمئنا دلیل می شه مردم به عنوان یه جنتلمن روی شما حساب کنن. این یکی از ظریف ترین و قدرتمندترین روش ها واسه نشون دادن توجه شما به دیگرونه.

 1. به قولای خود عمل کنین

یکی از مهم ترین رفتارای یه جنتلمن احترام گذاشتن به بقیه و عمل کردن به وعده هاییست که به اونا دادین. اگه شما به کسی می گین که در زمان مشخصی با اون ملاقات می کنین، هیچوقت دیر نکنین. وقتی به کسی می گین که قصد کمک به اون رو دارین، حتما به اون کمک کنین. وقتی که شما به کسی وعده می دید که پروژه ای رو تو یه تاریخ خاص انجام می دید، کار خود رو در همون مهلت مقرر به انجام رسونید. این کار نه فقط باعث می شه که افراد دیگه به شما اعتماد کنن، بلکه اعتماد به نفس شما رو هم زیاد می کنه.

 1. به آدمایی که دوستشون دارین کمک کنین

همیشه در محیط کار و خونه به چیزای کوچیک و جزئیات توجه کنین. اگه همکارتون به شما کمک کرده تا یه فایل رو به درستی نصب کنین، شمام باید با گزارش هرساله خود به اون کمک کنین. اگه دوست دختر شما مواد غذایی لازم واسه پیک خوب رو خریداری کرده، شمام اونا رو براش حمل کنین. همیشه مطمئن شین که به بهتر شدن زندگی کسائی که به اونا اهمیت می دید کمک میکنین.

 1. تعیین جایگاهی مناسب واسه خود

داشتن یه دفتر کار، خونه و ماشین مناسب، احساس خوبی رو در کسی که با شما دیدار می کنه به وجود میاره. این امکانات نشون میدن که شما خودتون رو جدی می گیرین و به سختی واسه زندگیتون تلاش میکنین. در پیش گرفتن رفتارای نجیبانه به شما کمک می کنن تا ده سال دیگه وقتی که با همسر خود زندگی می کنین یکی از تک و توک کسائی باشین که می دونه نباید جوراب هاش رو بعد از در آوردن روی زمین بندازه.

 1. خودت باش

هیچکی به دنبال استخدام یا قرار گذاشتن با عروسکی که همیشه کارای بقیه رو تقلید می کنه نیس. در واقع الان به لطف تکنولوژی، شخصیت کاری و خانوادگی ما تا حد زیادی با هم ترکیب شدن پس بهتره در همه جا خودمون باشیم تا بتونیم اعتبار لازم رو به دست بیار. همونجوریکه هستین خودتون رو جلوه بدید نه اون طوری که تصور می کنین دور وبریا تون دوست دارن شما رو ببینن. چیزی که شما رو منحصر به فرد می کنه، همون چیزیه که شما از اون برخوردارید و بقیه نه. حتی نقصایی که دارین شما رو، جذاب و دلپذیرتر می کنن چون که مخصوص خودتون هستن. این نقصا چیزایی هستن که شما رو از بقیه جدا می کنن و باعث می شن به یاد موندنی شید. قبول کردن اون چیزی که هستین یکی از نشونه های جنتلمن بودن است. پس به عنوان یه جنتلمن تلاش کنین رفتار هیچکی رو تقلید نکنین و فقط خودتون باشین. به همین سادگی.

مشکل نعوظ در مردان چیه؟ + راه های درمان اون

چیجوری نیمه گمشده خود رو پیدا کنیم؟

اختصاصی خبرهای داغ روز مردان چیجوری

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *