هرچقدر هم در مورد امتیازات گیاهخواری و حقوق حیوانات صحبت کنیم، بازم نمی شه کتمان کرد که گوشت قرمز بسیار لذیذه. شرکت «Impossible Foods» یکی از کار و کاسبی هاییست که تلاش می کنه تا همه دو طرف این معادله رو راضی نگه داره. این شرکت یه جور گوشت قرمز مصنوعی براساس ترکیبات گیاهی تولید می کنه که تجربه طعم مطبوع رو بدون خون و خونریزی جفت و جور میکنه.

یکی از اجناس اونا «Impossible Burger» است و الان در بعضی از رستورانای نیویورک، لس آنجلس و سن فرانسیسکو می تونین اونو سفارش بدین. «پت براون» مدیرعامل این شرکت تازگیاً مصاحبه ای انجام داده و نظراتش رو در مورد آینده این صنعت گفته.

گوشت مصنوعی به دو روش تولید می شه: یکی براساس ترکیبات گیاهی، و دیگری از راه پرورش سلولای بنیادی حیوونی

الان دو فناوری عملی واسه ساخت گوشت مصنوعی هست؛ یکی پیشرفت و به کار گیری ترکیبات گیاهی جانشین، و دیگری کشت بافت حیوونی با به کار گیری سلولای بنیادی. شرکت «Impossible Foods» از راه اول استفاده می کنه و «براون» ایده دوم رو به طور کاملً احمقانه می دونه، چون محدودیتای زیادی داره و اصلا در اندازه تجاری قابل استفاده نیس. اون میگه اگه توانایی افزایش بافتای حیوونی با به کار گیری سلولای بنیادی رو به صورت مقرون به صرفه در اختیار داشتیم، الان بیشتر بیماریا درمان شده بودن، در حالی که اینجور نیس.

البته به کار گیری سلولای بنیادی واسه درمان مریضی، و انجام همین عمل واسه ساخت پروتئین خوراکی، دو موضوع به طور کاملً متفاوت هستن و با اینکه براون یه دانشمند سرشناس در بخش بیوشیمی و استاد دانشگاه استنفورده، اما وقتی پای رقابت تجاری به میان میاد، نمیشه به گفته های هیچکی اطمینان کرد.

الان چندین شرکت به فعالیت در مورد پرورش گوشت مصنوعی مشغولند. «Mosa Meat» یکی از اوناس که در سال ۲۰۱۳ اولین همبرگر مصنوعی اش رو تولید کرد. «Memphis Meats» هم امسال اولین گوشت مرغ مصنوعی رو عرضه می کنه. با این حال هیچکدام از اونا از نظر سرمایه و پیشرفت به پای شرکت «Impossible Foods» نمی رسن.

قیمت تولید نیم کیلو گوشت براساس سلولای بنیادی از یه میلیون دلار به ۹۰۰۰ دلار رسیده

«سنت بنون» سرمایه گذار «Memphis Meats» به طور کاملً با نظر «براون» مخالفه و میگه پرورش گوشت با به کار گیری سلولای بنیادی هم اندازه پذیره و هم بدون محدودیت. اونم اینکه مدعیست هزینه تولید این نوع گوشت روز به روز پایین تر میاد، بازم که همبرگر اولیه اونا قیمتی برابر ۱۰۵۶۰۰۰ دلار به ازای هر پوند (۴۵۰ گرم) داشت، اما حالا می تونن هر پوند گوشت رو به قیمت ۹۰۰۰ دلار تولید کنن.

البته نکات مبهمی هم در این روند هست. مثلاً کشت سلولی الان به «»سرم جنین گاوی» نیازمنده، مایعی که با جدا کردن گلبولای قرمز از خون جنین گاو به دست میاد. «Memphis Meats» میگه سرم رو از روند تولید حذف کرده، اما حرفی از جانشین اون به میان نمی آورد. به خاطر همین شرکتایی مانند «Impossible Foods» که از مواد اولیه گیاهی استفاده می کنن، خیلی راحت می تونن فعالیت رقبایشان رو زیر سؤال ببرن.

گوشت مصنوعی واقعاً مورد قبول مردم قرار میگیره؟

به هر حال، هنوز واسه قضاوت در مورد آینده این صنعت بسیار زوده. الان نمی دونیم پرورش گوشت، چه گیاهی و چه حیوونی، واقعاً اثر مثبتی بر محیط زیست داره یا خیر. بعضی محققان می گن انرژی لازم واسه فرایندهای این بخش به اندازه ای زیاده که اثرات مثبت زیست محیطی اونو خنثی می کنه. در آخرً این سؤال پیش میاد که گوشت پرورش یافته در محیط آزمایشگاهی واقعاً مورد قبول مردم قرار میگیره؟ فعلاً Impossible Burger مشتریان خاص خودشو داره و اگه خیلی حساس نباشین، طعم این برگر گیاهی خیلی فرقی با گوشت واقعی نداره.

در آخر، شاید بهتر باشه به جای تلاش واسه پرورش گوشت قرمز مصنوعی و مصرف بیشتر اون، به دنبال راه حلی باشیم تا به کار گیری این ماده رو در رژیمای غذایی مون کاهش بدیم، باشه که حیوانات از گزندمان در امان بمونن.