فکر می کنیم دیگه وقتشه تا واسه سبک ماشین سواری بازیای ایرونی یه زیر شاخه ساخته و نام اونو «تاکسی رانی» یا «مسافرکشی» بذاریم. بعد از موفقیتایی که استودیوی معروف گلیم گیمز با عناوین موتوری و هی تاکسی تونست به دست بیاره پیشرفت دهندگان زیادی به واسطه محبوبیت بازیای ریسینگ با الهام از فرهنگ داخلی رو به ساخت بازیایی مشابه آوردن.

طبیعی همه، وقتی رقم دانلود تموم این عناوین زیاد بوده و کاربران از اون استقبال می کنن واسه چه سازنده نباید اینجور بازیایی بسازه؟ استودیوی دوباره رو هم می تونیم یکی از همین بازیسازان بنامیم که با دست فرمون اومده تا شانس خود رو با این سبک امتحان کنه. عنوانی الهام گرفته از هی تاکسی و موتوری که یکی از گلیم گیمزترین تجربه های ممکن رو به بازیکنا هدیه میده. با ما و معرفی دست فرمون همراه باشین تا بیشتر با این عنوان آشنا شید.

این که گفتیم «یکی از گلیم گیمزترین تجربه های ممکن» علتش شباهتای جورواجور دست فرمون با ساختهایی این استودیوه که بد هم نیس. چون ضمن این شباهت، شما تغییراتی میبینین که موجب شدن تماشاگر عنوانی تقریبا متفاوت و جذاب باشیم. خوب بیایید از این حرفا فاصله بگیریم و از مکانیزمای ساخته دوباره یا همون دست فرمون بگیم.

واسه حرکت ماشین کافیه انگشت خود رو روی قسمت راست یا چپ صفحه لمسی واسه رفتن به لاینای مشخص شده بذارین.

همونجوری که اسکرین شاتا نشون میدن، شما اینجا نقش راننده ای رو داشته و حالا باید با رسوندن مسافرین به جایی که میخوان پولی به جیب بزنین تا با اونا بتونین آیتمایی مثل موسیقیای جدید یا ماشینای متفاوت بخرین. اینجا چندین المان موجب شدن تا دست فرمون خودشو متفاوت با بازیای مشابه نشون بده که یکی از اونا رو می تونیم تعداد لاین خیابونا بنامیم.

خلاف عناوین هم سبک که با لاینای فراوون و راهبندهای جورواجور تلاش می کنن شما رو به رقابت بکشن دوباره واسه افزایش سختی دست فرمون دست به کاری متفاوت زده؛ تعداد لاینا به عدد «دو» کم شده و بزرگترین دشمن شما اینجا چهار راه ها هستن. ماشین شما به صورت افقی حرکت می کنه و با رسیدن به این چهار راه ها اتومبیلایی رو میبینین که از جهت عمودی می رن.

چون نمی تونین ترمز کنین پس باید خیلی مراقب سرعت خود باشین. البته با برداشتن انگشت خود، ماشین بعد از چند صدم ثانیه وای میسته اما از قدیم گفتن که یه لحظه غفلت برابر با یه عمر پشیمانیه. راستش رو بخواین دوست داشتیم پیشرفت دهنده تعداد چهار راه ها رو کاهش داده و جای اون از ماشینا یا راهبندهای واسه تنوع چالشا و فاصله گرفتن از یه ریتم تکراری استفاده کنه اما خوب همین هم واسه داشتن یه تجربه جذاب بسه.

تبلیغات پایین صفحه وقتی که آنلاین هستین مزاحم بوده و با امید به اینکه طی آپدیتای بعدی تماشاگر حذف اونا در محیط گیم پلی باشیم.

این از اولین ویژگی متفاوت، حالا دومین؛ دوربین دست فرمون از گوشه بوده که به خاطر این تصمیم، گرافیک نسبت به بازیای دو بعدی بیشتر از همیشه به چشم میاد. اما این جوری کار تیم طراحی سخت تر از همیشه شده. اونا از مسئولیت سخت خود سربلند بیرون اومده ان؟ خیلی دوست داشتیم تا یه «بله» قاطع بگیم ولی با وجود تموم جذابیتای این بخش کاستیایی دیده می شه.

شاید طراحی شخصیتا، محیط و از همه مهمتر رنگ بندی آبجکتا خوب باشه اما بدیش اینه تعداد منطقه ها خیلی کم هستن. همین دیدگاه رو با قسمت موسیقی هم می تونیم ببینیم. قطعه های استفاده شده باحال هستن اما دو نکته منفی موجب شده تا این بخش به جایگاهی واقعی خود نرسید؛ یکی اینکه زمان موسیقیا کوتاه بوده و به سرعت تکراری می شن.

نکته دوم که واسه بازیای این سبک مهمه دیالوگای استفاده شده بوده که اصلا به زیبایی بازیای مشابه نیستن. اشتباه نکنین، بازم جمله های جالبی می شنوین اما بعد از تجربه بازیایی مثل هی تاکسی یا لوتیا انتظارات از این قسمت زیاد شده. حرفای خود رو با یه جمله به پایان می رسانیم؛ دست فرمون شاید مشکلاتی داشته باشه ولی واسه طرفداران سبک ریسینگ با فرهنگ ایرونی، الان بهترین گزینه س.

دست فرمون

  • دست فرمون
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: دوباره
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۳۴٫۷ مگابایت

دانلود

در بخش اپلیکیشنای سایت ما بخونین:

بررسی بازی لوتیا؛ طهران تهران

بررسی بازی تاکسیدو؛ روایتی متفاوت از هی تاکسی