ایسوس به عنوان یکی از بزرگترین شرکتای تولید کننده سخت افزارهای کامپیوتری در دنیا ،از جدیدترین نسل کارتای گرافیکی در دنیا رونمایی کرد.

مدتا بود که دور و بر عرضه نسل جدید کارتای گرافیکی ساخت Nvidia شایعات زیادی مطرح بود تا اینکه این شرکت با معرفی اجناس سری ۹ خود به این شایعات پایان داد.ایسوس هم به عنوان یکی از شرکای بزرگ این شرکت،جزو اولین شرکتایی بود این سری رو در سبد تولیدی اجناس خود قرار داد.

در ادامه مطلب می تونین بیانیه خبری معرفی کارتای گرافیت Strix GTX 980 و Strix GTX 970 رو بخونین.

کارتهای گرافیکی Strix GTX 980 و Strix GTX 970 دو محصول جدید ایسوس هستن. این کارتای گرافیکی به همراه فناوریهای انحصاری ایسوس از جمله DirecCUII و ۰dB fan واسه تامین انجام داد خنکتر و بی صدا تر طراحی و ساخته شدن.

کارتای گرافیکی جدید ایسوس به فناوری انحصاری VRM Digi+ و لوازم Super Alloy Power ایسوس مجهز هستن تا پایداری و دمای دستگاه رو تحتِ کنترل کامل خود درآورند. هم اینکه فناوری GPU Tweak هم واسه اورکلاکینگ و سهولت اجرای بازیهای آنلاین خیلی راحت و با سرعت بیشتر در نظر گرفته شده.

Strix GTX 980 و Strix GTX 970 به وسیله ایسوس و به صورت پیش فرض اورکلاک شده و فرکانس پردازنده گرافیکی اونا به ترتیب به ۱۲۷۹ مگاهرتز و ۱۲۵۳ مگاهرتز زیاد شده. این دو کارت گرافیکی به ۴ گیگابایت حافظه GDDR5 مجهز هستن. در زمان اجرای بنچمارک ۳DMark Fire Strike Extreme در رزولوشن ۱۹۲۰x1080 FHD کارکرد کارت Strix GTX 980 به نسبت ۳٫۷ درصد و کارت گرافیکی Strix GTX 970 به نسبت ۷درصد سریعتر از کارت منبع به ثبت رسیده.

Strix GTX 980 به همراه برچسبای قرمز و مشکی متالیک ارائه میشه تا گیمرها بتونن بدنه کارت گرافیکی خود رو به سلیقه و دلخواه خودشون تزئیین کنن.

بازی در سکوت کامل

کارت Strix GTX 980 و Strix GTX 970 هر دو از فناوری انحصاری DirectCU II ایسوس بهره مند هستن که سیستم خنک کنندگی کارت منبع رو از این رو به اون رو ساخته و ۴۰ درصد گرما بیشتری رو دفع می کنه. طراحی این فناوری به گونه ایه که روند ازبین بردن گرما ۲۲۰ درصد زیاد می شه و درنتیجه کارت میتونه ۳۰درصد خنک تر و سه برابر کم صدا تر کار کنه و پایداری کارکرد خود رو در بین پردازشهای سنگین حفظ کنه.

کارتهای سری Strix ایسوس از فناوری ۰dB fan بهره مند هستن که به گیمرها اجازه میده تا بازیهایی مثل League of Legends و StarCarfts رو در سکوت کامل اجرا کنن و این سکوت رو مدیون طراحی خاص سیستم خنک کننده این کارتها هستن.

پیش به طرف پیروزی

کارتای گرافیکی Strix GTX 980 و Strix GTX 970 از فناوری Digi+ VRM بهره مند هستن. این فناوری از مدار رگولاتور ولتاژ دیجیتالی واسه کاهش نویز برق به اندازه ۳۰ درصد، کاهش ۱۵ درصدی مصرف برق و افزایش کلی ثبات کارت ۲٫۵ برابر بیشتر از کارت منبع استفاده میکنه. کارت گرافیکی Strix GTX 970 به صورتی طراحی شده که تنها نیازمند یه کابل برق ۸ پینی باشه تا مدیریت کابلهای درون کیس ساده تر انجام شه.

پایش و کنترل آنی با فناوری GPU Tweak

کارتای گرافیکی Strix GTX 980 و Strix GTX 970 به همراه فناوری GPU Tweak ارائه می شن که به کاربران اجازه می ده تا به بالاترین سطح از کارکرد کارت گرافیکی دست پیدا کنن. GPU Tweak این امکان رو به کاربر می ده تا سرعت، ولتاژ و اندازه کلاک حافظه ویدیوی GPU رو به صورت لحظه ای و حقیقی کنترل کنه و در نتیجه عملیات اورکلاکینگ با اطمینان و پایداری بیشتری انجام می شه. هم اینکه GPU Tweak از یه وسیله streaming هم برخورداره و بقیه کاربران میتونن به صورت همزمان بازیای در حال اجرا رو ببینن.