آموزش کامل و جامع اینستاگرام Instagram

آموزش کامل و جامع اینستاگرام Instagram

آموزش کامل اینستاگرام Instagram به همراه همه ترفندها و نرم افزارهای کاربردی در رابطه :

در اوریل ۲۰۱۲ شبکه اجتماعی اینستاگرام بوسیله فیس بوک خریداری شد که از اون زمان به بعد قابلیتای زیادی در اپدیتای جور واجور به این برنامه اضافه شد که اون رو باحال تر کرده. اینستاگرام در سال های گذشته رشد فوق العاده ای در جذب کاربران به خود داشته و تونسته تا در کشورای خیلی از جمله ایران، به محبوب ترین شبکه ی اجتماعی تبدیل شه.

ثبت نام و چگونگی شروع فعالیت در اینستاگرام

ثبت نام در اینستاگرام یکی از راحت ترین عضویتای موجود در اپلیکیشنای اجتماعیه. در اینستاگرام شما واسه ثبت نام نه به شماره تلفن و نه به ایمیل نیاز ندارین و بدون این موارد هم می تونین خیلی راحت کامل عضو اینستاگرام شید. البته کاملا معلومه که در این صورت در صورت فراموشی رمز عبور هیچ شانسی واسه برگشت حساب خود دارید و واسه این باید دست کم یکی از موارد ایمیل یا شماره رو به درستی در اطلاعات خود ثبت کنین. در اولین اجرای اپلیکیشن با تصویر بالا (نارنجی) مواجه میشین. روی گزینه SingUp With EMail or Phone Number لمس کنین تا به عکس بعدی منتقل شید. در این بخش مشخص کنین که قصد ثبت نام با ایمیل رو دارین یا شماره موبایل. در هر بخش با وارد کردن اطلاعات حقیقی یا غیرحقیقی می تونین عضو اینستاگرام شید. مرحله آخر هم که در عکس سوم میشه دید تعیین نام، نام کاربری و رمز عبور شما هستش. اگر نام کاربری شما از قبل موجود نباشه، عملیات ساخت حساب به اتمام می رسه و از شما پرسیده می شه که مایل به بررسی شماره های تلفن بوسیله اینستاگرام واسه پیشنهاد Contactهای اینستاگرامی هستین یا خیر که طبق میل خود می تونین اون رو تایید یا Skip کنین. بعد از این مرحله وارد حساب خود میشین و می تونین به فالو کردن افراد پیشنهادی بوسیله اینستاگرام بپردازید.

معرفی چهار گزینه ی اصلی برنامه اینستاگرام

گزینه ی اول مربوط به بخش اصلی برنامه (فیدها) است. این بخش مانند Home Page فیسبوک عمل می کنه و پست های فرستاده شده بوسیله اشخاصی که اون ها رو فالو کرده اید به ترتیب زمان انتشار در این بخش به نمایش گذاشته می شن. البته اینستاگرام در نظر داره که ترتیب نمایش پست ها در این بخش رو از ان رو به اون رو کنه که با امید به اینکه مانند فیسبوک حق انتخاب حالت فعلی رو هم واسه کاربران قائل شه و ترتیب بندی جدید رو به زور به کاربران تحمیل نکنه.

گزینه ی دوم بخش جستجوی اینستاگرام است که شامل چند ابزارک مختلفه. با کلیک روی گزینه ی ذره بین، به صفحه ای منتقل می شید که عکس ها و ویدئوهایی به صورت اتفاقی از حساب های اینستاگرام به شما نشون داده می شن. این انتخاب ها براساس چیزهای مورد علاقه شما صورت می گیرد، به این معنا که اینستاگرام افراد فالو شده بوسیله شما رو بررسی می کنه و براساس اون، پیج ها و پست هایی که ممکنه واسه شما باحال باشه رو نمایش می دهد. در کنار کادر جستجو آیکون کوچیکی هم قرار داره که با به کار گیری اون به جای عکسا و ویدئوهای اتفاقی، آیدی کاربران جور واجور رو به صورت Random مشاهده می کنین که می تونین در صورت تمایل اونا رو فالو کنین.

در همین بخش با کلیک روی کادر جستجوی بالا، با چهار بخش متفاوت رو به رو میشین. Top, People, Tags و Places. اگه کلمه ی جستجو شده (مثلا Car) در بخش حساب ها جستجو شه، صفحه های مربوط به اون، و اگه همین کلمه در بخش هشتگ ها جستجو شه هم همه عکس های مربوط به موضوع جستجو شده ، واسه شما به نمایش در میاد که در این حالت عکس مورد نظر از پیجای عمومی متفاوت یا حتی یه پروفایل شخصی باشه. بخش Top هم ترکیبی از آیدیا، هشتگا و جاها هستش و وقتی که کلمه ای رو در کادر جستجو وارد می کنین می تونین در تب Top همه موارد مهم رو فارغ از هشتگ یا … ببینین

گزینه ی سوم بخش مدیریت اعلان ها است. این بخش همونطور که در تصویر بالا هم مشخصه شامل دو برگه جداگونه با عنوان You و Followingه. در بخش You اگه کسی واسه شما درخواست دوستی بفرستد، عکس شما رو لایک کنه یا براتون کامنت بزاره به شما اطلاع رسانی می شه. در تب دوم هم می تونید اطلاعات مختصری از آدمایی که اون ها رو فالو کرده اید پیدا کنین. مثلا می تونید فهمیده باشین که دوستتون چه عکس هایی رو لایک یا تازگیا چه صفحه ای رو فالو کرده .چگونگی ی کارکرد اون هم به این صورته که با باز کردن اینستاگرام اگر اعلان جدیدی واسه شما وجود داشته باشه، یه نقطه نارنجی رنگ روی این گزینه ظاهر می شه تا به شما این موضوع رو اطلاع رسانی کنه.

گزیه چهارم هم پروفایل شخصی شما هستش. در این بخش همه عکس ها و ویدئوهایی که ارسال کرده اید وجود دارن.

معرفی منوی تنظیمات و کارکرد هر گزینه

منوی تنظیمات و کارکرد

در منوی تنظیمات برنامه با چندین گزینه مواجه میشین که همونطور که در تصویر بالا مشاهده می کنین، خلاصه ای از کارکرد اون ها مشخص شده. چگونگی ی دسترسی به این بخش، رفتن به گزینه ی چهارم (پروفایل شخصی) و کلیک روی دکمه ی سه نقطه در منوی بالاییه.

در بخش Post You’ve liked که به پست های لایک شده اختصاص داره، همه عکس ها یا ویدئوهایی که لایک کرده اید جمع بیاری می شه. بخش Private Acc هم حالت خصوصی رو واسه حساب شما فعال می کنه که در این حالت باقی کاربران واسه دیدن پست ها و لیست فالوهای شما اول باید درخواست دوستی ارسال کنن و بعد از قبول درخواست بوسیله شما، قادر به مشاهده ی پروفایل تون هستن. بخش Linked Acc هم واسه وصل کردن حساب فیسبوک، توئیتر و.. به اینستاگرام به کار می رود که علاوه بر مزیت اون در بازیابی رمزعبور، می توان با به کار گیری اون پست های فرستاده شده رو هم بین حساب ها همگام سازی کرد. با مراجعه به بخش Push Notification هم همونطور که در تصویر پایین (سمت راست) مشخص شده می تونید چگونگی ی اطلاع رسانی ها رو مشخص کنین.

تغییر اطلاعات پروفایل (عکس، نام کاربردی، ایمیل و…)

با ورود به گزینه ی چهارم منوی اصلی (پروفایل شخصی شما) و کلیک روی گزینه ی Edit Prifile، مثل تصویر بالا (سمت چپ) اطلاعات شما مثل نام، نام کاربری، ایمیل، شماره تلفن و… نشون داده می شن و می تونید به ویرایش هرکدوم که مایل بودین بپردازید.

آموزش فرستادن پست در اینستاگرام

با ورود به اپلیکیشن اینستاگرام، در بین ۴ دکمه ی اصلی برنامه، یه دکمه ی آبی رنگ با آیکون دوربین هم هست که با کلیک روی اون، دوربین اینستاگرام اجرا می شه. این بخش مربوط به پست کردن عکس یا ویدئوی جدید در پروفایل شما هستش به این معنا که می تونید در همون لحظه مبادرت به عکاسی یا فیلم ورداری کنین و بعد از اعمال افکت های مورد نظر، اون رو منتشر کنین. در همین بخش گزینه ای هم هست که با کلیک روی اون، به گالری گوشی منتقل میشین. این گزینه واسه وقتی مناسبه که قصد اشتراک گذاری عکس یا ویدئویی از کارت حافظه رو داشته باشین. امکان فرستادن پست از راه کامپیوتر هم هست.

 

 حذف یا ویرایش پست ها

شما می تونید بعد از فرستان پست با کلیک روی گزینه ی سه نقطه در زیر هر عکس و انتخاب گزینه ی Edit، به ویرایش اون بپردازید. واسه حذف هم کافیه تا در همین بخش، روی گزینه ی Delete لمس کنین.

هشتگ چیه؟ معرفی فواید و کاربرد اون

هشتگ اینستاگرام

ساده ترین مثالی که می توان واسه تعریف هشتگ استفاده کرد، طبقه بندی یا Categoryه. همون طور که در سایت ها، پست ها دسته بندی خاصی دارن (بازی، نرم افزار و…) پست های اینستاگرام هم می تونن به کمک هشتگ ها، موضوع خود رو مشخص کنن و در جستجوها به آسونی پیدا شن. این موضوع با کمک کاراکتر # انجام می شه، به این معنا که با قرار دادن این کاراکتر در اول کلمات، می توان اون ها رو به یه دسته بندی واسه پست تبدیل کرد. مثلا شما عکسی از یه ماشین قرمز رنگ که واسه شرکت فراریه رو منتشر می کنین. در متن پست می تونید از این هشتگ ها استفاده کنین: (Red #Car #Ferrari#). به کمک این سه کلمه، شما سه دسته بندی متفاوت واسه عکس خود مشخص کرده اید. حال اگه کاربران دیگه در بخش جستجوی هشتگ ها، کمله ی Car، Red یا Ferrari رو وارد کنن عکس شما هم در لیست بلندبالای یافته های میاد. درواقع می توان گفت که ارزش این روش نسبت به بخش جستجوی حساب ها بسیار بالاتره. به چه دلیل؟ سه دلیل واسه این ادعا هست:

دلیل اول اینکه شما با جستجوی کلمه ای مانند CAT در بخش حساب های کاربری، تنها صفحه هایی رو پیدا می کنین که فقط به گربه ها پرداخته و انگار از کلمه ی cat در نام کاربری خود استفاده کرده ان. در حالی که ممکنه میلیون ها عکس دیگه وجود داشته باشه که کاربران دیگه در صفحه ی شخصی خود قرار داده باشن. به کمک هشتگ ها این عکس ها هم از دسترس شما خارج نیستن.

دلیل دوم هم سرعت عمل بالای هشتگ ها هستش طوری که در بیشتر برنامه های تلوزیونی زنده تماشاگر به کار گیری این موضوع هستیم. به کمک هشتگ ها، می توان به سرعت کلمه یا موضوعی رو در بین تموم کاربران اینستاگرام جستجو کرد. یه موتور جستجو واسه اینستاگرام رو تصور کنین فرقش اینه که یافته های اون بر خلاف گوگل که یه مدت طول می کشد تا در موتور جستجو ثبت شن، به صورت آنی و تنها چند ثانیه بعد از فرستان پستی با هشتگ مورد نظر، نشون داده می شه.

دلیل سوم هم توانایی استفاده از هشتگ ها واسه برگزاری کمپین های مختلفه. مثلا اگه مسابقه ی عکاسی زومیت و مایکت رو یادتون باشه حتما می دونین که به کمک یه هشتگ اختصاصی و خاص (selfie4myket#)، می توان مجموعه ای از عکس ها با محوریت های خاصی رو در مکانی عمومی جمع بیاری کرد.

 

پیدا کردن موضوعات مورد توجه به کمک هشتگ

پیدا کردن موضوعات مورد توجه به کمک هشتگ

با در نظر گرفتن مورد قبلی، می توان از این موضوع واسه پیدا کردن موضوعات مورد نظرتون هم استفاده کنین. مثلا تصور کنین قصد مشاهده ی چند عکس از گربه ها رو دارین. کافیه به بخش هشتگ ها رفته و در بخش جستجو، کلمه ی Cat رو وارد کنین. همونطور که در تصویر بالا هم مشاهده می کنین ۵۸ میلیون نتیجه واسه اون پیدا شده که همه در مورد گربه ها هستن و با کلیک روی اون، یافته ها به صورت تصاویر کوچیک در کنار هم به نمایش در میان. مزیت دیگه این روش هم هنگامیه که شما به دنبال پیج شخصی (مثلا علی کریمی) هستین اما اطلاعی از ID دقیق اون ندارین. در این هنگام کافیه تا به بخش هشتگ ها رفته و کلمه ی alikarimi رو جستجو کنین. در بین هزاران نتیجه ی به دست اومده، شاید در یکی از عکس ها حساب اصلی شخص مورد نظرتون تگ شده که از این روش می تونید پیج اصلی ایشون رو پیدا کنین.

تگ چیه؟ چگونگی ی منشن و تگ کردن افراد در عکس و متن ها

تگ اینستاگرام

تگ: حتما مشاهده کرده اید که با کلیک روی بعضی از عکس های فرستاده شده در اینستاگرام، چند نام برچسب مانند روی اون ظاهر می شه. این واسه درج پروفایل افراد (مانند علی کریمی که پیش تر ذکر شد) یا اشیای(!) موجود در عکس به کار می رود. این عمل، یعنی ثبت حساب یه شخص یا شی در عکس، تگ کردن افراد نامیده می شه. واسه این کار و تگ کردن افراد در عکس های خودتون کافیه تا هنگام ارسال پست مانند تصویر بالا، در بخش پایین توضیحات، گزینه ی Tag People رو زده و با کلیک روی صورت شخص یا هر مکان دلخواه از عکس، نام فرد مورد نظر رو به اون بچسبونین. به همین سادگی حساب کاربری وارد شده، روی عکس مورد نظر درج می شه.

منشن: علامت @ انگار حکم لینک دهنده به حساب ها رو داره. مثلا نام کاربری ما در اینستاگرام myzoomitه. واسه اینکه شخصی رو به پیج ما هدایت کنین، فقط کافیه تا علامت @ رو در اول نام کاربری قرار بدین و به صورت myzoomit@ اون رو وارد پست یا کامنت کنین. بعد از فرستان، این عبارت تبدیل به لینکی آبی رنگ می شه که با کلیک روی اون مستقیما به صفحه ی زومیت منتقل میشین.

این موضوع حکم اطلاع رسانی واسه صاحب حساب رو هم داره. به این معنا که اگه شما تو یه پست یا کامنت، شخصی رو با این علامت منشن کنین، اون شخص به محض آنلاین شدن پیغامی دریافت می کنه و به پست یا کامنت فرستاده شده بوسیله شما منتقل می شه. این موضوع وقتی کاربرد داره که قصد جواب دادن به کامنت فردی رو داشته باشین و با این امکان، بتونین اون رو از جواب فرستاده شده بوسیله خودتون آگاه کنین. ضمن اینکه از این ویژگی می توان واسه هدایت دوستای خود به یه پست خاص که فکر می کنین واسه اون جالبه هم استفاده کنین.

آموزش فرستادن پیام خصوصی بوسیله Direct

در اینستاگرام هم می تونین مانند شبکه های اجتماعی دیگه با دوستای خود به صورت خصوصی در تماس باشین. واسه اینکار باید از دایرکت مسیج استفاده کنین تا بتونین به صورت متنی یا فرستادن عکس و ویدیو، با دوستای خود به صورت دو نفره گفتگو کنین. دسترسی به اینباکس دایرکت مسیح به این صورته که در صفحه اصلی برنامه و در منوی آبی رنگ بالا، باید آیکون مربوط به دایرکت مسیج رو لمس کنین تا وارد صندوق دریافت و ارسال شید. واسه فرستادن پیام دایرکت به افراد هم کافیه به پیج اونا رفته و با لمس سه نقطه در بالای صفحه، Send Message رو انتخاب کنین.

آگاه شدن از پست های یه پیج مخصوصا و بلاک کردن کاربران مزاحم

در اینستاگرام می تونید بوسیله وسیله Turn Notification ON افراد بخصوصی رو مشخص کرده و به صورت اخطار از پست های جدید اون ها با خبر شید. در حالت عادی هیچ اطلاع رسانی خاصی واسه پست های جدید صورت نمی گیرد و فقط با مراجعه به بخش فیدها، قادر به مشاهده ی تموم پست ها هستین. با این امکان اما، می تونید آدمایی که واسه شما مهم هستن رو به این لیست وارد کنین تا در هر وقتی از روز که پست جدیدی از این افراد منتشر شد، بتونین به سرعت اون رو ببینین. واسه این کافیه به پروفایل افراد مراجعه کنین و مانند تصویر بالا، بعد از لمس گزینه ی سه نقطه، روی گزینه ی مشخص شده کلیک کنین.

مانند تموم شبکه های اجتماعی دیگه، اینستاگرام هم دارای افراد مزاحمیه که به روش های جور واجور، ممکنه باعث آزار شما شن. واسه بلاک کردن این افراد کافیه تا به پروفایل این افراد رفته و در همون منوی بالا، دکمه ی Block رو انتخاب کنین.

به کار گیری چند حساب به طور همزمان

جدیدترین و شاید محبوبت ترین ویژگی جدیدی که به اینستاگرام اضافه شده امکان استفاده همزمان از چند حساب اینستاگرامه. البته همونطور که لقب محبوب ترین ویژگی رو واسه اون استفاده کردیم می تونین لفظ پردردسرترین ویژگی اینستاگرام رو هم واسه اون به کار ببریم چون که بعد از گذشت یه وقتی تقریبا طولانی، هنوز تکلیف این توانایی با کاربران اینستاگرام مشخص نیس و نصف کاربران تا به این لحظه هنوز قادر به به کار گیری این ویژگی نیستن. اگه این ویژگی واسه شما فعال باشه، در انتهای منوی تنظیمات اینستاگرام گزینه ای با عنوان Add Account مشاهده می کنین که می تونین با به کار گیری اون، اکانتای دیگه خود رو (تا سقف ۵ حساب) به اینستاگرام اضافه کنین و بدون نیاز به نصب نسخه های جداگونه، بین اکانتای خود سوئیچ کنین.

 

پیدا شدن حساب شما بوسیله دوستان

در منوی تنظیمات اینستاگرام با کلیک روی گزینه ی Find Contacts، اینستاگرام به بررسی شماره های موجود در تلفن شما می پردازه و هر کدوم از اون ها رو که در این شبکه ی اجتماعی عضو باشه، به شما معرفی می شه. البته این فقط در صورتی ممکنه که افراد در بخش اطلاعات کاربری شون، شماره موبایل خود رو ثبت کرده باشن. اگر دوست دارین حساب کاربری شما در جستجوی دستی Contactها واسه دوستانتون نشون داده نشه، فقط کافیه تا شماره ای از خود در حساب ثبت نکنین.

لایک کردن عکس ها و جمع بیاری اون ها

در اینستاگرام هم مانند فیسبوک، امکان لایک کردن پست ها هست. فقط با دوبار کلیک روی هرعکس، تصویر مورد توجه به لیست عکس های لایک شده بوسیله شما اضافه می شه و آیکون قلب زیر اون هم قرمز می شه (واسه آنلایک کردن عکس های لایک شده هم کافیه تا روی قلب قرمز شده کلیک کنین تا دوباره به حالت عادی برگرده). برخلاف فیسبوک، لایک کردن عکس ها در اینستاگرام علاوه بر نشون دادن پشتیبانی یا علاقه ی شما به یه پست، به معنی جمع بیاری اون ها هم هستش. این تصاویر به لیست Posts You’ve Liked در بخش تنظیمات اکاننتان اضافه می شه و می تونید آرشیوی کامل از عکس های مورد علاقه و لایک شده رو در این بخش جمع بیاری کنین. البته عکس های حاضر در این بخش، تنها یه میانبر به عکس اصلی هستن و اگه شخص صاحب عکس، مبادرت به حذف اون کنه، عکس مورد نظر از لیست شما هم حذف می شه.

چگونگی ی دانلود عکس ها و ویدئوها

به طور پیش فرض در اینستاگرام امکان دانلود عکس ها وجود نداره و واسه این موضوع از روی زور و اینکه دیگه چاره ای نیس باید از وسایل جانبی، یا اینستاگرام های مود شده استفاده کرد. پیش تر به طور کامل چگونگی ی اضافه کردن گزینه ی دانلود به منوی زیر عکس رو توضیح داده ایم. اگه گوشی شما روت نیس هم می تونید از نسخه ی مود شده اینستاگرام استفاده کنین.

آموزش کپی کردن متن یه پست یا کامنت

مطمئنا در کنار تموم جنبه های تصویری اینستاگرام، بعضی وقتا با متن های بسیار زیبایی در زیر عکس ها یا کامنت ها مواجه می شیم. اگه دوست دارین تا از این متن های قشنگتر در اپلیکیشن های دیگه مانند وایبر یا … استفاده کنین، مجبور به به کار گیری نسخه مود شده اینستاگرام هستین چون که در نسخه رسمی، امکان کپی متن کامنت یا پستا وجود نداره. در OGinstagram می تونید خیلی راحت متن مورد نظر رو بدون وسایل جانبی کپی کنین. واسه این کار کافیه تا روی آیکون کامنت، در زیر هر عکس کلیک کنین تا به صفحه ی کامنت ها منتقل شید. در این بخش با کلیک روی هر کامنت یا حتی متن اصلی پست، پنجره ای جداگونه باز می شه که گزینه ی Copy در اون به چشم می خورد و با کلیک روی اون، متن مورد نظر کپی می شه.

حل مشکل Security Code یا صفحه سفید

در اینستاگرام بعضی وقتا با فالو کردن یه فرد یا کامنت گذاشتن در زیر یه عکس، با صفحه ی سفیدی رو به رو میشین که بعد از گذشت چند ثانیه پیغام Security Code رو به شما نمایش می دهد و از شما درخواست وارد کردن شماره موبایل، و فعالسازی حساب رو داره. این موضوع به هیچ وجه امکان برگشت نداره و چاره ای به جز وارد کردن شماره ی تلفن خود و دریافت کد فعال سازی دارید. واسه آشنایی بیشتر با این موضوع و حل اون می تونید به راهنمای زومیت واسه حل این مشکل مراجعه کنین.

حل مشکل فالو نشدن حساب ها

یکی دیگه از مشکلاتی که در اینستاگرام هست، نبود فالو شدن حساب های مختلفه. مثلا شما وارد پروفایلی شده اید و روی گزینه ی Follow کلیک می کنین. این گزینه به حالت سبز رنگ و Following تغییر می یابد و عملیات فالو با موفقیت به پایان می رسد اما در عرض یه ثانیه، همه چیز به حالت قبل برمیگرده. این موضوع سه دلیل متفاوت می تونه داشته باشه.

۱. اگه این اتفاق فقط واسه بعضی از حساب ها می افتد، به احتمال زیاد شما بوسیله اون افراد بلاک شدین. در این حالت با وجود اینکه تعداد پستای پیح مورد نظر بیشتر از صفره، تماشاگر هیچ پستی در پیج نیستین.

۲. دلیل دیگری که می تونه باعث فالو نشدن حساب ها در اینستاگرام شه، بلاک شدن موقتی شما بوسیله اینستاگرامه. در این اپلیکیشن قانونی هست که اگه تعداد زیادی پیج رو پشت سر هم فالو کنین، حساب شما به مدت چند ساعت توانایی فالو کردن رو از دست میده. مثلا اگه ۱۰۰ پیج رو در کمتر از ۵ دقیقه فالو کنین، این اتفاق واسه شما می افته و واسه حل اون هم فقط کافیه چند ساعت صبر کنین تا این مشکل به صورت خودکار رفع شه.

۳. اگه این اتفاق واسه تموم کاربرانی که فالو می کنین می افتد، و هم اینکه با صفحه ی سفید رو به رو نمی شید (که نشون از مشکل Security Codeه)، حساب شما به سقف تعداد فالوی مجاز رسیده. در اینستاگرام هر کاربر می تونه براساس تعداد فالوورها، فالوئینگ داشته باشه. مثلا اگه هیچ کس شما رو فالو نکرده باشه، شما تنها قادر به فالو کردن ۶۰۰ نفر هستین. این رقم براساس تعداد فالوئر های شما متغیر هستش. پس اگه تماشاگر اینجور مشکلی بودین، مبادرت به افزایش فالوئر های خود (۱۰ الی ۱۲ نفر) کرده و بعد پیج های مورد نظر رو فالو کنین.

پست های پیشنهاد شده اینستاگرام به زودی همه گیر می شه

پست های پیشنهاد شده اینستاگرام (Recommended for You) جدیدترین ویژگی این شبکه اجتماعیه که اوایل ماه جاری اضافه شد و به زودی همه گیر می شه. این ویژگی واسه افزایش درگیری کاربران با اینستاگرام معرفی شده.

اینستاگرام حالا در حال گسترش کم کم و بدون اطلاع رسمی ویژگی Recommended for You واسه همه کاربران سرویس اشتراک گذاری عکس خوده. این ویژگی تصاویری رو از کسائی به شما نشون می دهد که دنبالشون نکرده اید. شرکت فیس بوک اوایل ماه جاری این ویژگی رو به اینستاگرام اضافه کرد، اما تازه امروز به خبرگزاری تک کرانچ درباره گسترش اون به همه کاربران اینستاگرام خبر داده.

البته اشتباه نکنین؛ اینستاگرام تصاویر و عکاسان این بخش رو بطور تصادفی انتخاب نمی کنه. این تصاویر پیشنهاد شده بوسیله الگوریتم دقیقی که اینستاگرام به این منظور طراحی کرده است، براساس چیزهای مورد علاقه شما انتخاب می شن. در نتیجه توجه شما به صاحب اون عکس جلب می شه و ممکنه بخواین اون رو دنبال کنین.

✔ اینستاگرام در صفحه پشتیبانی خود این جوری توضیح می دهد:

این پست ها براساس لایک هایی انتخاب می شن که حساب های فالو شده بوسیله شما انجام داده ان. هم اینکه، اگه کاربر احساس کنه خوراک منظم و مرتبش به هم ریخته می تونه پست های پیشنهاد شده اینستاگرام رو حذف کنه. به این منظور باید روی سه نقطه کنار هر پست کلیک کرده و گزینه Hide رو انتخاب کنه. توجه کنین که این کار باعث منظم تر شدن فید شما می شه، اما اینستاگرام رو از پیشنهاد پست های پیشنهاد شده بیشتر باز نمی داره. با این حال، اگه تعداد حذف کردن پست های پیشنهاد شده اینستاگرام بوسیله کاربران زیاد شه، این شرکت می فهمد ایده جدیدش واسه جامعه اینستاگرام جواب نمی دهد.
تا حالا شما واسه پیدا کردن محتوای جدید باید به بخش Explore سر می زدید، از بخش جستجوی هشتگ استفاده می کردین یا پست های لایک شده یا کاربران فالو شده بوسیله دوستانتون رو می دیدید که خیلی کمکی هم نمی کردن. البته از چند هفته پیش، می تونید هشتگ های مورد علاقه خود رو هم دنبال کنین.

ویژگی Recommended for You در واقع اولین حرکت بزرگ واسه تغییر صفحه خونه اینستاگرام از یه فید وقتی به یه فید الگوریتمیه.

این آخرین تغییرات اینستاگرام واسه ارائه جدیدترین محتوا به کاربرانه. شرکت فیس بوک امیدواره این تغییر منتهی به افزایش درگیری کاربران با اینستارگام شه. به دنبال تحقق این هدف، شرکت های بیشتری جهت ارائه آگهی با اینستاگرام همکاری می کنن.

چیجوری توانایی Live اینستاگرام رو فعال کنیم؟

مدتیه اینستاگرام توانایی Live رو به اپلیکیشن خود اضافه کرده و کاربران می تونن به صورت آنلاین و زنده ویدیو هایی رو واسه فالوورهای شون به اشتراک بذارن. پیش تر همچین چیزی رو در فیس بوک دیده بودیم که با استقبال مناسب کاربران مواجه شده بود. لایو در اینستاگرام هم طرفداران زیادی پیدا کرده و روزانه تماشاگر تعداد خیلی از این ویدیوهای زنده در این شبکه اجتماعی هستیم.
لایو در اینستاگرام به این صورت بوده که کاربر فقط با فشردن کلید ضبط، می تونه با به کار گیری دوربین اصلی و یا سلفی تلفن هوشمندش، شروع به ضبط فیلم کنه و در همین بین، به صورت زنده بینندگان خودشو واسه ویدیو داشته باشه. کاربرانی که به این ویدیو اضافه می شن، می تونن با نوشتن کامنت به صورت زنده، با صاحب حساب و دیگه افراد موجود در لایو، رابطه برقرار کنن.
علاوه بر این ها، کاربر می تونه ویدیو لایو رو پس از به آخر رسیدن، در اینستاگرام به صورت استوری ذخیره کنه تا واسه ۲۴ ساعت دیگه، قابل دسترسی باشه. هم اینکه توانایی ذخیره سازی ویدیو لایو به صورت فایل هم هست.

چیجوری یه ویدیو لایو در اینستاگرام ضبط کنیم؟

واسه ضبط ویدیو لایو در اینستاگرام فقط کافیه مراحل زیر رو به ترتیب دنبال کنین:
۱- وارد اینستاگرم شید و با سوایپ به سمت راست و یا کلیک روی تصویر پروفایل خود که باعلامت + آبی رنگ قرار گرفته، منوی مخصوص استوری ها رو باز کنین.
۲- از بین گزینه های موجود در بخش پایینی، به سمت Live سوایپ کنین.
۳-یر روی دکمه “Start Live Video” کلیک کنین و کمی منتظر اتصال بمونین.
۴- وقتی که با پیغام “!You are now live” مواجه شدید، ویدیو لایو شما از همون لحظه شروع می شه.

واسه ضبط ویدیو لایو در اینستاگرام به چه مواردی باید توجه داشت؟
▫ در بین ضبط ویدیو نام تک تک آدمایی که جوین شده ان و لایو شما رو می بینن، نشون داده می شه.
▪ شما می تونید از راه باکس موجود در بخش پایینی صفحه، کامنت خود رو بذارین و یا اون رو با انتخاب گزینه “Pin”، به عنوان کامنت نمونه در صفحه نگهدارین.
▫ اگر می خواهید توانایی گذاشتن کامنت در لایو رو واسه بینندگان خود ببندین، با کلیک روی سه نقطه موجود در باکس کامنت، گزینه “Turn off commenting” رو انتخاب کنین.
▪ در بخش بالایی رابط، دکمه “End” دیده می شه که با کلیک روی اون لایو شما پایان می یابد.
▫ با زدن دکمه “End”، می تونید بوسیله“Save”، لایو خود رو به صورت فایل در گوشی ذخیره کنین.
▪ بعد از تموم شدن لایو، با فعال کردن گزینه “Share your video for the next 24 hours so more people can watch it”، ویدیو لایو شما واسه ۲۴ ساعت در بخش استوری قرار می گیرد.
▫ پس از پایان لایو، نام همه آدمایی که ویدیو شما رو تماشا کرده ان نشون داده می شه.
▪ واسه ضبط لایو در اینستاگرام نیاز به اینترنت تقریبا قوی دارین. اگر اتصال شما ضعیف باشه، در مرحله سوم با خطا مواجه می شید.
▫ توانایی اضافه کردن فیلتر چهره واسه ویدیو لایو در اینستاگرام هم هست.

چگونگی دانلود تصویر پروفایل اینستاگرام در رایانه

به راحتی و بدون به کار گیری نرم افزار جانبی می توان تصاویر پروفایل اینستاگرام رو با کیفیت اصلی و کامل در کامپیوتر دانلود و ذخیره کرد. واسه این منظور باید مراحل زیر رو دنبال کنین.

قدم ۱: در مرورگر اینترنتی خود، به حساب کاربری اینستاگرام شخص مورد نظر مراجعه کنین. در ادامه باید روی عکس پروفایل دایره ای شکل کلیک راست کنین و گزینه ی Copy image address رو انتخاب کنین.

قدم ۲: حالا باید نشانی URL رونوشت گرفته شده رو در نوار نشانی سربرگ جدید مرورگر بچسبونین (Paste). پس از حذف کردن بخش «s150x150/» از نشانی URL، باید کلید اینتر رو از کیبورد فشار بدید. در این حالت باید تصویر پروفایل شخص مورد نظر در کیفیت اصلی خود قابل مشاهده باشه.

قدم ۳: در این مرحله کافیه که روی تصویر کلیک راست کنین و گزینه ی Save image as رو واسه دانلود و ذخیره شدن اون بزنین.

دانلود تصویر پروفایل اینستاگرام در گوشی هوشمند اندروید

نرم افزار Insta Profile Pic Zoom & Save

اگه خواهان دانلود و ذخیره ی تصویر پروفایل شخص مورد نظر با کیفیت کامل و اصلی هستین، با به کار گیری نرم افزار Insta Profile Pic Zoom & Save و بدون اجرا کردن نرم افزار Instagram، می تونید این کار رو انجام بدین.
نرم افزار یادشده به صورت رایگان در دسترس قرار داره و امکان نمایش و ذخیره ی تصاویر پروفایل رو واسه کاربران جفت و جور می کنه. واسه دانلود تصویر پروفایل ، کافیه که نام پروفایل شخص مورد نظر رو وارد کنین و دکمه ی GET PROFILE PICTURE رو تپ کنین.
پس از لمس دکمه ی یادشده، نرم افزار شروع به جستجو در دنیای اینستاگرام می کنه و تصویر پروفایل شخص مورد نظر رو نمایش می دهد. این وسط واسه ذخیره کردن تصویر نمایان شده می تونید روی آیکونی که به شکل یه فلاپی دیسکه و در گوشه ی بالایی سمت راست قرار داره، تپ کنین. هم اینکه می تونید با لمس آیکون اشتراک گذاری (Share) نزدیک به اون، تصویر پروفایل شخص رو به اشتراک بذارین. به منظور مشاهده ی تصویر ذخیره شده در گوشی هوشمند، می تونید آیکون گالری واقع در گوشه ی بالایی سمت راست صفحه ی اصلی نرم افزار رو لمس کنین. حجم نرم افزار خیلی کم و حدود ۳ مگابایته.
نرم افزار Insta Big Profile Photo
بیشتر وقتی که تصاویر در اندازه ی کوچیک و به صورت تصویر پروفایل اینستاگرام هستن، تشخیص اون ها سخته و خیلی از جزئیات اون ها از دست می رود. از این رو بهتره که از نرم افزاری که تصویر پروفایل رو بزرگ تر و روی اون زوم می کنه، بهره ببرین.
واسه این منظور اول باید نرم افزار اینستاگرام رو اجرا کنین و پس از رونوشت گرفتن از نشانی URL تصویر پروفایل با به کار گیری گزینه ی Copy Profile URL موجود در زیر منوی دکمه ی Follow، اون رو در کادر مربوطه ی نرم افزار Insta Big Profile Photo بچسبونین. حال می تونید با فشردن دکمه ی Load It، تصویر پروفایل مورد نظر رو در اندازه ی کامل ببینین.نرم افزار یادشده به صورت به طور کامل رایگان و با حجم حدود ۱۰ مگابایت قابل دریافت هستش.

نرم افزار Profile Picture Download for Instagram
نرم افزار Profile Picture Download for Instagram به احتمال قوی به خاطر ساده تر و قشنگ تر بودن رابط کاربری، موفق به کسب امتیاز ۴.۷ از ۵ شده.
مشابه با Insta Profile Pic Zoom & Save، در به کار گیری نرم افزار Profile Picture Download for Instagram، احتیاجی به اجرای نرم افزار اینستاگرام در گوشی هوشمند یا تبلت بر اساس اندروید نیس.کافیه که نام پروفایل مورد نظر رو در کادر جستجوی واقع در بخش بالایی نرم افزار تایپ کنین و روی Search ضربه بزنین. بعد هنگام ظاهر شدن تصویر پروفایل مورد نظر در صفحه ی گوشی، باید دکمه ی Download this picture واقع در بخش پایینی نرم افزار رو لمس کنین. با انجام این کار، تصویر پروفایل شخص مورد نظر در پوشه ی Download ذخیره می شه و در گالری گوشی هوشمند قابل مشاهده می شه. این نرم افزار هم مشابه با دو مورد قبلی، به طور کامل رایگان و حجم اون حدود ۳ مگابایته.

هایلایت استوری در اینستاگرام چیه و چیجوری ازش استفاده کنیم؟

اگه اینستاگرام خود رو به جدیدترین نسخه موجود بروزرسانی کرده باشین، حتما با گزینه جدیدی با عنوان Highlights واسه استوری ها مواجه شده اید. اما هایلایت استوری در اینستاگرام چیه و چیجوری می توان ازش استفاده کرد؟
هایلایت به شما این امکان رو می دهد که پس از گذشت مدت زمان ۲۴ ساعت از زمان پست شدن استوری، اون رو در اینستاگرام خود نگه داری کنین تا هم واسه فالوورها و هم واسه شما امکان دسترسی به اون وجود

در واقع با هایلایت کردن استوری خود در اینستاگرام، در صفحه پروفایل تون بخش جدیدی واسه قرار گرفتن استوری های هایلایت شده شما ایجاد می شه و کاربران از اون روش می تونن استوری شما رو ببینن. دقت کنین که استوری هایلایت شده شما فقط در صفحه پروفایل خودتون ذخیره می شه و پس از گذشت زمان ۲۴ ساعت از پست شدن اون، در نوار استوری ها قابل مشاهده نخواد بود.
علاوه بر این ها وقتی که استوری رو هایلایت می کنین، حتی بعد از پاک کردن اون از این بخش، می تونید از راه منوی پست های مجموعه شده به اون دسترسی داشته باشین.

اما واسه هایلایت کردن استوری خود مراحل زیر رو به ترتیب طی کنین:

۱ استوری خود رو مانند همیشه در اینستاگرام پست کنین.
۲ استوری پست شده خود رو باز کنین و در بخش پایینی روی گزینه Highlight کلیک کنین. این گزینه با یه آیکون قلب مشخص شده.
۳ واسه استوری هایلایت شده خود یه اسم بذارین. این اسم پایین استوری در صفحه حساب کاربری تون قرار می گیره.
۴ روی Add کلیک کنین تا استوری تون هایلایت شه.

به این صورت با وارد شدن به صفحه پروفایل خود، استوری هایلایت شده تون رو مشاهده می کنین.

اگر بخواین استوری هایلایت شده رو پاک کنین، انگشت تون رو روی اون نگه داشته و گزینه Delete Highlight رو انتخاب کنین.
دقت کنین پس از حذف هایلایت، استوری مورد نظر بازم در بخش پست های مجموعه شده تنها بوسیله خودتون، قابل دسترس هستش.

 

توانایی Keep in Chat  در اینستاگرام : به این صورت که جواب های شما به طور دائم در دایرکت شخص مقابل باقی می مانند

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *